Zero waste vegan hedvábí. Oblečete si takové kimono?

Zero waste vegan hedvábí. Oblečete si takové kimono?

Redakce Redakce foto: Archiv společnosti

Luxusní značka niLuu z Miami představila BIO veganské hedvábí. Z výrobního odpadu navíc vyrábí energii.

NiLuu je luxusní značka tak trochu jiného oblečení. Veškeré hedvábí, které používá, je veganské a vyrobené udržitelným a společensky odpovědným způsobem.

Zatímco jiní výrobci veganského hedvábí, jako například Bolt Threads, vytvářejí bioinženýrské hedvábí, koncept biologicky udržitelného veganského hedvábí pro oblečení značky niLuu (brand vedený ženami) je jedinečný.

Společnost niLuu se sídlem v USA založila a navrhla bývalá profesionální volejbalistka Nilufer Bracco, která měla vždy obrovský zájem o udržitelnost a dobré životní podmínky zvířat. Rozhodla se vytvořit luxusní brand oblečení, který nejen podporuje zdravou planetu, ale také vytváří ekonomické příležitosti pro ženy v jejím rodném Turecku.

Právě proto se všechny výrobky společnosti niLuu vyrábějí v Turecku a společnost svým zaměstnancům zaručuje korektní mzdy, bezpečné pracovní prostředí a pracovní bonusy pro všechny zaměstnance.

Sortiment zahrnuje kimona, zavinovací topy, povlaky na polštáře, masky na spaní atd. A to všechno z veganského hedvábí.

Takové hedvábí je vyrobeno z vlákna Cupro, které schválila organizace PETA a které se získává z vedlejších produktů bavlny. Je biologicky udržitelné a vyrábí se způsobem za použití uzavřeného procesu. Odpad z výroby se totiž recykluje a používá k výrobě energie, což znamená, že téměř žádný odpad neskončí na skládce. 40 % energie spotřebované v závodě pochází z obnovitelných zdrojů.

"Je to splněný sen vytvářet krásné a jedinečné luxusní výrobky a zároveň podporovat věci, na kterých mi velmi záleží, tedy zajistit lepší životní prostředí pro naše děti, zamezovat týrání zvířat a podporovat normální postavení žen v Turecku, včetně vytvoření lepších pracovních míst pro ně," říká Bracco.

Společnost Diageo uvedla na trh vůbec první z 90 % papírovou lahev Johnnie Walker Black Label v rámci exkluzivního zkušebního provozu v baru Johnnie Walker Princes Street v Edinburghu. Tato...
Když poprvé otevřel své brány Mr. Charlie's, vyvolal tento rostlinný řetězec rychlého občerstvení okamžitě velký zájem. TikTokeři začali nové a neotřelé zařízení nazývat „veganský McDonald's“ a tato...
Významným krokem pro celosvětové vzdělávání v oblasti potravin je jmenování známého švýcarského šéfkuchaře Daniela Humma velvyslancem dobré vůle Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO)...
Někteří špičkoví šéfkuchaři v rámci snahy o větší udržitelnost využívají hovězí maso ze starých dojnic. Pro chovatele je však podpora tohoto produktu zatím ekonomicky nevýhodná.
Moderní česká restaurace The Artisan spojuje gastronomický zážitek s uměleckým dotekem prostřednictvím japonské techniky Kincugi. Výborné pokrmy si teď hosté mohou vychutnat i přímo z originálních...
Izraelská biotechnologická společnost Steakholder Foods, lídr v oblasti uměle kultivovaného masa a technologie 3D bioprintingu, představuje první 3D tištěné krevety na rostlinné bázi na světě.
Inovátor v oblasti steaků z kultivovaného hovězího masa, společnost Aleph Farms, rozšiřuje svou produktovou řadu o unikátní platformu pro výrobu kolagenu na buněčné bázi. Patentovaný kultivovaný...
Když Jim Anderson a jeho žena Samantha otevřeli v Essexu veganskou restauraci Oak Tree, hrdě se chlubili jejím rostlinným menu. Teď už ne. Slovo na "V" se stalo takovým terčem nadávek, že ho ze...
Kebab po vegansku. Firmy The Vegetarian Butcher a Düzgün Food Group uvedli na trh první špíz na kebab vyrobený čistě na rostlinné bázi. Je určený především pro gastro.