Produkty Miil hlásí skrze Rohlík.cz neutralizaci 100 % uhlíkové stopy

Produkty Miil hlásí skrze Rohlík.cz neutralizaci 100 % uhlíkové stopy

Redakce Redakce foto: Archiv společnosti

Světlo světa spatřila zbrusu nová značka mléčných produktů Miil v nabídce online supermarketu Rohlik.cz. Šetří nejen peněženku, ale i planetu.

Cílem je totiž 100% neutralizace uhlíkové stopy všech produktů této značky.
Nová značka mléčných produktů Miil, které zákazník nyní pořídí na Rohlik.cz a brzy i na dalších trzích, kde online supermarket působí, má v nabídce 28 produktů za zajímavé ceny. V sortimentu jsou zastoupeny sýry všech provedení – bločky, plátkové, camemberty, včetně BIO provedení. Nezapomnělo se ani na jogurty bílé, s příchutí i v BIO variantě, a nechybí tvarohy, tradiční pomazánkové a zakysaná smetana. U mléčných výrobků nemůžeme opomenout samotný zdroj mléko – k snídani, ke svačině, na vaření. V nabídce je jak varianta polotučného mléka, tak tzv. selské plnotučné mléko s vyšším obsahem tuku, samozřejmě v obalu, který díky možnosti odstranit vrchní plastovou část od spodního kartonu usnadňuje následnou recyklaci.

Při vzniku nové značky Miil hrála podstatnou roli transparentnost. A protože právě transparentnost a ekologie je něco, na čem v Rohlíku od samého začátku záleží, stanovil se jasný cíl – 100% neutralizace uhlíkové stopy.

Stále přemýšlíme, jak kromě našich zákazníků udělat radost i planetě. A Miil v tomhle ohledu není výjimkou. Uvědomujeme si, že obecně všechny produkty zatěžují životní prostředí. Ale to neznamená, že s tím nebudeme něco dělat. Naším cílem je proto 100% neutralizace této uhlíkové stopy. Tím, že snižujeme plánovanými opatřeními naši obecnou zátěž a zbylou uhlíkovou stopu kompenzujeme pomocí výsadby stromů," představuje ambici nové značky Olin Novák, komerční ředitel Rohlík Group. 

Rohlík spojil síly s organizací CI2, která spočítala výši uhlíkové stopy pro každý jednotlivý produkt značky Miil. Ve spolupráci s CI2 bude Rohlík vybírat projekty výsadby, které finančně podpoří. A všichni toho mohou být součástí. V Rohlíku se totiž bez názoru zákazníka neobejdou. Zákazníci budou rádci i tentokrát a jejich slovo rozhodne ve výběru projektu, který Rohlík podpoří. „Protože jsme nechtěli čekat, udělali jsme už první krok a první projekt máme vybraný, jde o Stromořadí podél cyklostezky pod Vlčnovskými búdami,” doplňuje Olin Novák.

Ředitel organizace CI2, Josef Novák, přístup Rohlíku komentuje slovy: „Již dlouho se diskutuje srovnání emisní zátěže centralizované dopravy produktů v porovnání s individuálními cestami do obchodních center. Proto bylo výzvou spočítat uhlíkovou stopu výrobků Miil a podívat se zblízka na strukturu uhlíkové stopy jednotlivých výrobků. Skutečnost, že společnost Rohlik chce kompenzovat uhlíkovou stopu produktů značky Miil je důležitým signálem pro zákazníky i další podniky. Považuji to za velmi ambiciózní krok.”

Produkty značky Miil budou dostupné zákazníkům i na dalších trzích, kde Rohlík Group působí (Kifli.hu v Maďarsku, Gurkerl.at v Rakousku a od června 2021 v Německu v nabídce Knuspr.de).

Zdroj: Tisková zpráva

Významným krokem pro celosvětové vzdělávání v oblasti potravin je jmenování známého švýcarského šéfkuchaře Daniela Humma velvyslancem dobré vůle Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) pro vzdělávání v oblasti potravin. Generální ředitelka UNESCO Audrey Azoulayová oznámila jeho jmenování 25. září na slavnostním ceremoniálu v Hummově restauraci Eleven Madison Park, která získala tři michelinské hvězdy.
Někteří špičkoví šéfkuchaři v rámci snahy o větší udržitelnost využívají hovězí maso ze starých dojnic. Pro chovatele je však podpora tohoto produktu zatím ekonomicky nevýhodná.
Moderní česká restaurace The Artisan spojuje gastronomický zážitek s uměleckým dotekem prostřednictvím japonské techniky Kincugi. Výborné pokrmy si teď hosté mohou vychutnat i přímo z originálních...
Izraelská biotechnologická společnost Steakholder Foods, lídr v oblasti uměle kultivovaného masa a technologie 3D bioprintingu, představuje první 3D tištěné krevety na rostlinné bázi na světě.
Inovátor v oblasti steaků z kultivovaného hovězího masa, společnost Aleph Farms, rozšiřuje svou produktovou řadu o unikátní platformu pro výrobu kolagenu na buněčné bázi. Patentovaný kultivovaný...
Když Jim Anderson a jeho žena Samantha otevřeli v Essexu veganskou restauraci Oak Tree, hrdě se chlubili jejím rostlinným menu. Teď už ne. Slovo na "V" se stalo takovým terčem nadávek, že ho ze...
Kebab po vegansku. Firmy The Vegetarian Butcher a Düzgün Food Group uvedli na trh první špíz na kebab vyrobený čistě na rostlinné bázi. Je určený především pro gastro.
Projev na udílení Oscarů i investice do veganských produktů. Zde je 10 způsobů, jak Leonardo DiCaprio každý den zachraňuje planetu.
Když Veronica Fil poprvé ochutnala sýr z květáku a konopí, který vytvořil její manžel, šéfkuchař Shaun Quade, řekla: „Uvědomuješ si, co jsi udělal? Tohle by mohlo být obrovské.“ Měla pravdu....
Za poslední dobu vzniklo ve světě šest nových veganských restaurací, které zkoumají různé druhy kuchyně a nabízejí zajímavé pokrmy s použitím zeleniny a alternativních bílkovin v dosud nepoužívané...