Abillion, nejrychleji rostoucí platforma pro hodnocení rostlinných potravin a produktů, vydala zprávu, ve které hodnotí 10 nejlepších měst na světě pro uvědomělé obyvatele planety Země. Tato města budou prý do budoucna přitahovat zejména mladé lidi, u kterých rostlinná strava hraje významnou roli.
Pro svou novou zprávu platforma hodnotila světová města na základě toho, do jaké míry si osvojila rostlinný životní styl, jak se angažují v ekologických politikách a také na základě emisí skleníkových plynů a množství odpadu. Podle společnosti Abillion jsou tyto faktory ukazatelem toho, kde lidé chtějí žít, zejména pro velmi mobilní generaci Z a mileniály, kteří kladou osobní pohodu stejně vysoko jako profesní úspěch. Pro tyto generace je součástí rozhodování o místě bydliště etika, angažovanost ve prospěch cílů, rozmanitost a inkluze a zejména udržitelné možnosti.
Londýn, Velká Británie
Los Angeles, Spojené státy americké
Barcelona, Španělsko
Melbourne, Austrálie
Singapur, Singapur
Johannesburg, Jihoafrická republika
Toronto, Kanada
New York City, Spojené státy americké
Berlín, Německo
Kapské Město, Jihoafrická republika
Londýn se umístil - nepřekvapivě - na prvním místě. Ve městě, které nedávno hostilo veletrh Plant-Based World Europe Expo, se nachází první plně veganský supermarket ve Velké Británii. Londýn se také vyznačuje neustále rostoucí komunitou veganských podnikatelů. Již dříve bylo hlavní město Velké Británie vyhlášeno nejlepším městem pro veganské randění a patřilo mezi pět nejlepších měst pro veganství na světě.
Ve Spojených státech jsou za nejpřipravenější města budoucnosti označována Los Angeles a New York, která se dříve umístila mezi deseti nejlepšími městy pro veganské jídlo s sebou v USA. V Los Angeles se od roku 2019 koná veganský týden módy a brzy zde bude nově stát továrna na veganskou pizzu i další produkty o rozloze 20 000 metrů čtverečních, zatímco v New Yorku se letos konala výstava Plant Based World Expo North America.
Zpráva Abillion Cities of the Future byla založena na 850 000 autentických uživatelských hodnoceních, kterými přispělo 32 000 členů ze 150 zemí a 6 000 měst. Konečné skóre se pak vypočítává ze čtyř kategorií: život na rostlinné bázi (50%), politické závazky města (30%), emise skleníkových plynů (10%) a vyprodukovaný odpad (10%).
"V úvahu bylo bráno přibližně 6 000 měst, ale pouze 54 měst se dostalo do užšího výběru. Ve světle klimatického summitu COP 26, kde se záchrana lidského druhu dostala do centra pozornosti, naše zpráva zdůrazňuje, jak přední města po celém světě postupují, aby byla šetrnější k planetě a jejím obyvatelům - lidem i zvířatům," uvádí Vikas Garg, generální ředitel a zakladatel společnosti Abillion.
Zdroj: Abillion.com