Krize oboru způsobená pandemií Covid-19 během posledních pár měsíců zintenzivnila přípravy týmu Českého Gastronomického Institutu v čele s Jiřím Roithem, Lubošem Kastnerem, Petrem Lupínkem a Filipem Sajlerem.
Nový Český Gastronomický Institut se otevírá členům a veřejnosti. Podle zakladatelů na české gastronomické scéně chyběl subjekt, který by zastupoval a hájil zájmy celého odvětví gastronomie, tedy od pole na stůl a ke spokojenému zákazníkovi. Od farmáře po školní jídelnu, od dodavatele po hospodského. A který by propojoval vědu s praxí. Krize oboru způsobená pandemií Covid-19 během posledních pár měsíců zintenzivnila přípravy celého týmu Českého Gastronomického Institutu v čele s Jiřím Roithem, Lubošem Kastnerem, Petrem Lupínkem a Filipem Sajlerem.
Vize Českého Gastronomického Institutu
Institut má za cíl „být organizací sdružující profesionály, kteří jsou připraveni dávat svůj čas a zkušenosti zpět do oboru, který milují, a který je živí. Ambicí je vybudovat férové gastronomické prostředí, ve kterém se bude podnikatelům a dodavatelům v gastronomii lépe podnikat, zaměstnancům lépe pracovat, učitelům lépe učit a studentům lépe studovat,“ píše se v oficiální zprávě. Výsledkem mají být „lepší gastronomické zážitky pro nás všechny“.
„Za velmi krátkou dobu se nám podařilo do naší myšlenky zapojit významné firemní partnery jako Makro, Kofola, Mattoni, Bonduelle, Coca-Cola, Storyous, HOPI, Intergast, Bohemia Sekt a další. Ambasadorem naší skupiny Foodies se stal gastronadšenec Lukáš Hejlík. Podporu našim projektům vyjádřily i státní organizace. Zapojily se i další neziskové organizace jako Slow Food a Zachraň jídlo. Nesmírně si této důvěry vážíme a moc nás těší, že tolik profesionálů a gastro nadšenců sdílí stejnou vizi a potřeby jako my,” říká Jiří Roith, předseda Českého Gastronomického Institutu.
Zdroj: Tisková zpráva