Ikonické místo, založené v roce 1930, přežilo prohibici, světovou válku, ekonomické krize i 11. září. Druhou vlnu pandemie, která se řítí na New York, však už ne.
Restaurace, která se nachází na 52. ulici mezi 5. a 6. avenue, byla dočasně uzavřena již v březnu, kdy město zakázalo stravování v restauracích a barech. Nyní, kdy se město připravuje na druhou vlnu viru, restaurace musí opět omezit svůj provoz a venkovní alternativa nepřipadá během drsných zim na východním pobřeží v úvahu.
Mluvčí podniku tak přišel s dlouho očekávaným vyjádřením, ve kterém stojí: „S ohledem na probíhající globální krizi a zotavení gastronomie v našem městě, které je v nedohlednu, jsme se rozhodli, že Club 21 již v této podobě neotevřeme. Toto rozhodnutí činíme s těžkým srdcem a hledáme možné varianty. O novém konceptu ale není zatím rozhodnuto."
Podnik dále uvedl, že k 9. březnu 2021 propustí všech 148 stálých zaměstnanců. Toto číslo potvrdil také newyorský úřad práce.
Mluvčí restaurace dále poznamenal, že 21 Club zkoumá „potenciální příležitosti“, které by umožnily obnovení provozu. "V této rané fázi nejsme připraveni oznámit žádný konečný koncept nebo časový rámec, ale vize je, že 21 Club vždy zůstane důležitým společenským a kulturním centrem a ikonou New Yorku," uvedl mluvčí.
Club 21 skvěle fungoval jako "speakeasy" bar během éry prohibice a poutal pozornost od samotného začátku svého provozu. Aby se předešlo uzavření, byl instalován systém padacích polic, které se vždy sklopily a tak se během razie veškerý alkohol spláchnul do kanalizace (včetně lahví).
Hostil každého prezidenta, počínaje Franklinem Dealno Rooseveltem, a jeho tajný vinný sklep byl domovem skvostů, který si zde uložila nejedna celebrita vč. Elizabeth Taylorové, Sophie Lorenové, J.F. Kennedyho, Ernesta Hemingwaye, Sammy Davise, Marilyn Monroe nebo Richarda Nixona. Do tohoto vinného království se vstupovalo přes tajné dveře v cihlovém sklepě, které vedly do vedlejší budovy č. 19.
Samozřejmostí bylo nošení kravat (vyžadováno do roku 2009) a zákaz džínů. Hosté si mohli vypůjčit sáčko od Ralpha Laurena, pokud si zapomněli vzít své.
Samotný podnik se skládal z restaurace, která nabízela klasické americké pokrmy, lounge a samozřejmě baru. V něm byl strop pokryt starožitnými hračkami a sportovními trofejemi, které podniku věnovali stálí hosté. Asi nejznámější dekorací pak byly malované litinové sošky žokejů, které se nacházely na zábradlí balkonu nad hlavním vchodem. Ty reprezentovaly majitele dostihových stájí, kteří často navštěvovali tento podnik. Z původních 21 kusů se sbírka rozrostla až na současných 33.
Současná katastrofální situace newyorského pohostinství už má na svém kontě nejednu oběť. Mezi další ikonické podniky, které již neotevřou své brány, jsou např. La Caridad 78 z Upper West Side nebo známá italská restaurace Colandrea New Corner z Dyker Heights.